Upravit stránku
Pavel, 47 let, závislý na alkoholu. Řešil v sobě základní otázky týkající se vztahu, víry, pracovního naplnění. Pavel chodil po absolvování terapeutického pobytu pro překonání závislosti, 2 roky na program následné péče....(více v citaci)

 

Zdravím Vás Moniko a všechny terapeuty!

 

 

Dnes je to pět let, co jsem se vrátil z měsíční terapie v domečku v Malešicích.  Pět let bez alkoholu, bez jediné recidivy, uteklo jako voda. Přesto jsem se nepřestal v sobě pořád hledat a i když se mi spousta věcí nepovedla, pohledem zpět vidím, že jsem se posunul o pořádný kus dál. Můj stav se dá popsat větou, kterou jsem slyšel od Martiny (parafrázuji), nedá se říct, že jsem šťastný, ale zcela určitě vím, že mám obrovské štěstí.

Všem Vám děkuje

 

Pavel

(červenec 2018)

Josef, 50 let, závislý na alkoholu a benzodiazepinech (neurol, diazepam). Pobyt v našem sanatoriu absolvovala před 4 lety. Rozpadalo se mu manželství, málem přišel o dceru i svou práci. S Josefem jsem ve spojení a z povzdálí sleduji jeho úzdravu a životní příběh....(více v citaci)

Dobrý den,Moniko,

moc Vás zdravím...! Je možné,že to jsou už 4 roky??

Směle mohu říci,že díky Vám,Moniko,a Vaším terapeutům,bez problémů abstinuji- jak alkohol,tak benzodiazepiny...! Samozřejmě není každý den růžový, ale vše se dá zvládnout, pokud člověk chce. Nemám absence v práci a i doma je klid. Prostě jsem pochopil,že žádná léčba nepomůže,pokud sám nechcete...! A to mi právě dala léčba u Vás v domečku. Našel jsem Vás tehdy náhodou na internetu... no,náhodou...? Náhoda neexistuje,prostě to tak mělo být,můj Anděl strážný mě přivedl až k Vám...! Těžko slovy vyjádřit,jak moc jsem Vám,Moniko,vděčný... moc rád bych Vás viděl a popovídal. Takto Vás alespoň na dálku zdravím z exotiky...! Děkuji!!! Josef.

 

(červen 2018)

Ilona, 40 let, závislá na alkoholu. Pobyt v našem sanatoriu absolvovala před 3 lety. Rok jezdila na pravidelné skupiny následné péče. Jak se dnes, po 3 letech bez alkoholu má? Žije se svým partnerem a.....(více v citaci)

 

Krásný den paní Plocová,¨

posílám pozdrav a dávám o sobě zprávu. Změnila jsem způsob života, minimalizovala jsem návštěvy akcí a společenských událostí, které by mě mohli přímo či nepřímo ohrozit.

Hlavní a zásadní věc však je, že jsem vvětšinu aktivit přesměrovala na vlastní firmu, která mě plně zaměstnává a zároveň i bavíJ. Pokud chci relaxovat, rozvinula jsem své hobby v tvorbě keramiky (sošky, dekorace) a šiji si sama na sebe oděvy. Jinak hodně cestuji, ale to je v souvislosti s mou prací nezbytné.

Všem vaším  pacientům velice držím palce a sama za sebe pouze jedna a podstatná rada – zcele změnit, né okolí, ale své vlastní životní hodnoty!!

S pozdravem

Ilona

(červenec 2017)

Karel, 34 let, lékař, závislý na alkoholu. Jeho cesta k nám do sanatoria byla trnitá. Nakonec se přece jen rozhodl nastoupit kvůli rodině. Následně pochopil, že se léčí  kvůli sobě. Začal na sobě pracovat a na život pohlížet s pokorou. Dnes přišel malý pozdrav.

Dobrý den, Moniko,

oslovuji Vás teď na počátku roku. Utíká to rychle, už mám i díky Vám za sebou 3 úžasné roky bez kapky. Jsme stále s Maruškou a je nám fajn, s dětičkami to funguje bezvadně. Díky za všechno, zase se ozvu..

Karel a Marie

(Únor  2017)


Andrea, 55 let, podnikatelka. V našem Sanatoriu byla před sedmi lety. Řešili jsme závislost na alkoholu v propojení s problémy ve vztazích a úzkostmi. Zpráva od ní mi přišla právě dnes..

Dobré ráno, Moničko.

Přeji Vám pohodový,příjemný den. Já mám dnes volno (v práci dělám už přes rok dvanáctky (prac. doba nepřetržitého provozu),což je sice fyzicky náročné, protože máme přísné normy, ale zase to vyváží dny volna.Teď připravím pro nás snídani (Petr píchá inzulín, tak musí mít pravidelnou stravu), potom půjdu na nákupy, uvařím, mezitím si doma udělám drobné práce, odpoledne přijdou vnoučci na hodinu klavíru, po té plánuji hodinu v bazénu a návštěvu mých starých rodičů. Takže se nenudím a nikdy nudit nebudu. A to všechno mohu realizovat, protože jsem s Vaší pomocí překonala závislost na alkoholu. Vůbec bych si tehdy nemyslela, že mě něco takového čeká. Moc a moc díky Vám!!!!! Mám Vás ráda.

Andrea

(Únor  2017)


Ivan, 56 let, ekonom.V našem Sanatoriu byl před necelým rokem. V rámci pobytu jsme řešili jeho přepracovanost a ztrátu smyslu života. Své bolesti přepíjel alkoholem, až nad ním ztratil kontrolu. Jeho příchod do léčby nebyl jednoduchý, ale vydržel....

Milá paní Moniko,

ráda bych Vám touto cestou popřála do nového roku vše nej, pevné zdraví, štěstí a spokojenost. Moc ráda bych Vám také poděkovala za vrácení pohody do našeho rodinného života. Nyní to bude rok co k Vám manžel nastupoval na léčebný pobyt. Začátky u Vás s ním nebyly zrovna lehké a my dvě jsme si často volaly. Manžel měl potíže s tlakem po nástupu a myslím si, že i tenkrát slabou vůli u Vás zůstat... Vše ale nakonec zvládl, nyní již přes půl roku znovu pracuje a svého návratu si váží.Jeho zdraví se také o moc zlepšilo. Výsledky krve, jaterní testy má vše v normě. Známí a kamarádi ho chválí, jak dobře vypadá😃. A hlavně naše desetiletá dcera je šťastná, s tátou zažívá spoustu legrace a podpory.

Ještě jednou děkuju, takhle krásné a klidné svátky jsme již dlouho neprožili.....

(V.U.- Vánoce 2016)

 


Ivana, 55 let, lékařka. Má za sebou necelé dva roky abstinence. Pravidelně se setkáváme v sanatoriu v rámci terapií. V době pobytu jednali s manželem o rozvodu. S tímto rozhodnutím také odcházela z léčby. Po několika týdnech začali dojíždět na terapie i s manželem a rozvod se nekonal, žijí spolu. Na partnerském vztahu pracují a jejich práce na sobě i vztahu vyrostla po roce a půl v nádherné květy.

Krásný den Moniko. Přeji trohu klidu do následujících dnů. Chtěla jsem ještě sama za sebe poděkovat za to, že jste mi ukázali cestu, kterou když jdete, tak můžete vidět a cítit, že život je prima a to i když každý den nesvítí slunce.Vánoce 2015


Pavel, 35 letý tatínek dvouletého chlapečka. Po pobytu 33 dní u nás pro své zneužívání alkoholu, v roce 2012, se doléčuje pravidelně u svého terapeuta.

Dobrý den MONIKO, PŘEJI VÁM KRÁSNÉ VÁNOCE.

Moc rád vzpomínám na pobyt u Vás , který mě změnil život .Tak at' Vám všichni v roce 2016 dělají jen radost.

Vánoce 2015


Alžběta, absolvetka pobytu 33dní a před ním pobytu v ústavní léčbě závislostí. Z jejích slov mám samozřejmě velkou radost.

Přeji krásné a klidné Vánoce a do nového roku pravou nohou..

Zrovna dnes jsem vzpomínala, předávala jsem na vás kontakt, snad dotyčný chytí příležitost za vlasy.

Ja na podzim oslavila dva roky abstinence, v lednu oslavíme Aleškův rok, letí to jako blázen! Zatím ještě kojím, ale jakmile se od něj budu moct hnout, ráda se na vás všechny přijdu podívat (naposledy jsme se viděly loni před vánoci, už jsem počítala dny do porodu ).

Vánoce 2015


61 let, který úspěšně absolvoval 63 denní terapeutický pobyt v Domě Moniky Plocové v roce 2013. Celý život obětoval práci a s odchodem do důchodu začal prázdnotu intenzivně řešit alkoholem.Už jsem o něm psala níže, odcházel z léčby s krásnými slovy...Píše po téměř třech letech. Pravidelně k nám dochází. Má v sobě úžasnou moudrost.

Vážená paní Moniko,

Děkuji Vám za přání a červenám se, že ačkoliv na to myslím již několik dní, dosud jsem Vám nenapsal.

Jsem v pořádku, často na Vás i celé Vaše společenství myslím s vděčností a neváhám napsat s láskou (i když se takováto velká slova nenosí). V poslední době mi poněkud zkřížila plány na to Vás navštívit poměrně vážná zdravotní situace mé staré maminky. Doufám, že Vám o tom povím ústně.

Z celého srdce Vám, Vašim spolupracovníkům a lidem kteří přicházejí v nouzi a jsou s Vámi přeji krásné Vánoce. Pokoj , lásku, a víru a ty přinášejí naději. Když se nám dostane takovéhoto požehnání budeme dozajista šťastni!

Srdečně všechny zdravím.

Vánoce 2015


Dana, klientka v roce 2011, 55 let, která u nás nabrala zpět životní optimismus a přestala si ničit své zdraví alkoholem. Objevila v sobě radost a skryté talenty. Nepřežívá, ŽIJE !

Moni,zdravím Vás a přeji pohodový a radostný závěr letošního roku a do toho nového vše NEj...NEJ...NEJ...Jsem šťastná, že mi bylo dopřáno se s Vámi setkat a prožít s Vámi 33dní mého života. Moni,abstinuji a mám teď krásný spokojený život! DÍKY!!!

Vánoce 2015


Jana, mladá rozvedená maminka dvou malých dětí. V roce 2012 u nás absolvovala 90 denní pobyt pro léčbu závislosti na alkoholu a anorexii.

Moniko pozdravujem Vas, len v skratke mam sa dobre a uzivam si zivot s cistou hlavou so vsetkym co prinasa.

Dakujem za vsetko a prajem prijemne pokojne aj vesele Vianoce a nech sa vam v Novom roku 2016 vydari vsetko co si zelate.

Vánoce 2015


Klient DuMP, absolvoval u nás 33 denní pobyt pro závislost na alkoholu v roce 2013. Úspěšný manažer, který se dostal do obrovského pracovního stresu a rozpadu rodiny. Ze své vnitřní bolesti si pomáhal únikem k alkoholu. V rámci terapeutického pobytu si srovnal hodnoty, přehodnotil pracovní nasazení. Pak se mu otevřel nový prostor a s ním nová známost.

Dobrý den, Moniko, tak už mám za sebou téměř 2 roky bez kapky. A žije se mi stále krásně, i díky Vám. Prosím pozdravujte všechny ve Vile. Hezký den, Patrik.


Naši klienti, kteří u nás absolvovali párové terapie na konci roku 2013, Aneta pobyt 33 dní a Petr pobyt pro spoluzávislé, následné doléčování. V říjnu 2015 nám přišlo svatební oznámení. Máme radost.

Již dlouho si říkám, že Vám napíšu jak se máme... Takže, mámě se fajn. Návrat od Vás do běžného života nebyl sice jednoduchý, ale nakonec jsme to oba s úspěchem zvládli. Podařilo se nám koupit jako zázrakem na horách krásný dřevěný dům, do kterého jsme se 1. května nastěhovali a jsme tu oba moc šťastní. Vždyť víte, jak jsme si to přáli.

Mějte se moc krásně, pozdravujte ostatní terapeuty a ať se Vám daří. Se vzpomínkou

Petr a Aneta


Dopis od manželky klienta, který absovoval v našem sanatoriu terapeutický pobyt 33 dní na jaře 2014 s následnou ambulantní terapií. Díky moc, Iveto...

Milá Moniko.
Sedím v hotelovém pokoji pod Klínovcem a užívám si až "trapné pohádkové" rodinné štěstí. Jsem tu na dovolené s Petrem, dcerou Marií a synem Pavlem. Před půl rokem jsem si netroufla na podobnou situaci ani pomyslet. Díky vám zažíváme znovuzrození- já, Petr, děti. Díky vám jsem poznala velkou sílu, kterou člověk má, když něco opravdu chce. Díky vám se nevzdávám. Díky vám jsem pokornější.Vše má smysl. Děkuji!!!
 Iveta - spoluzávislá

Vánoční přání od klienta, který absolvoval u nás v sanatoriu terapeutický pobyt 33 dní v zimě 2013-2014..Klient nadále absolvuje následnou ambulantní terapii.

Milá Moniko,
vánoční zápřah se blíží k vrcholu a tak neodkládám nic na zítra a posílám Vám vánoční pozdrav již dnes. Kéž Vám Bůh dává sílu i moudrost k tak zodpovědné a důležité službě, jakou poskytujete potřebným - nám závislým. Děkuji Vám za vše, co jste pro mne v tomto roce vykonala. Velice si vážím každé chvíle s Vámi a u Vás v domečku strávené. Tam, kde jsem dnes, bych nebýt toho, nebyl. Nyní sedím u počítače po dni plném práce, která se naštěstí (snad) vyvedla, za chvíli mi bude volat milující přítelkyně, ve vedlejší místnosti si spokojeně hrají moji kluci, které sice zítra budu muset zase předat matce, ale za čtyři dny budou u mne zpátky. V obýváku nám již stojí stromeček a kluci pod ním před chvíli dostavěli krásný Betlém. Jejich dnešní objetí a slova "tati, ty jsi nejlepší táta na světě," si budu pamatovat do konce života. Kdo by na jaře řekl, že tyto chvíle budu ještě prožívat. A přece. Jsou tady. Díky tomu, že jsme Boží šanci nenechali ležet na zemi, ale uchopili ji a podívali se pravdivě sami na sebe. Sebe závislé. A přece živoucí.
Krásné Vánoce a již brzy zase na viděnou ...
Váš Aleš

Vánoční přání od klienta, který absolvoval u nás v sanatoriu terapeutický pobyt 33 dní na jaře 2014. Klient nadále absolvuje následnou ambulantní terapii v místě bydliště.

Dobrý den milá Moniko,
chtěl bych využít času vánočního k ohlédnutí se a současně i příležitosti blížícího se konce roku k tomu, abych zaslal průběžné hlášení do Vašich výročních statistik. Až budete sestavovat výkaz statistiky úspěšnosti letošního roku, dovoluji si Vás požádat o zařazení mezi ty, kteří vydrželi.
Svojí vinou jsem spadl tam, kde jsem byl na jaře letošního roku a je Vaší významnou zásluhou, že jsem se z toho vyhrabal. Děkuji Vám za vše. Nechci, aby to vyznělo jako rouhání nebo nedostatek toho, co je u Vás tak často skloňováno, tedy pokory, ale uplynulých 7 měsíců pro mne bylo neuvěřitelně příjemných, ale současně i lehkých. Nejen, že jsem neměl a nemám žádné problémy, ale já jsem si celý ten čas užíval, jako už dávno nic. Všechno nějak změnilo barvy a odstíny. Já jsem už v době mého pobytu u Vás občas provokoval terapeuty optimismem, vírou v to, že vůlí to určitě zvládnu. A jsem nesmírně rád tomu, že se očekávání a přání naplňuje (vím, musím doplnit slovo "prozatím"). Často o těch věcech přemýšlím a docházím k závěru, že musím neskonale děkovat Vám - za koncept, přístup, systém, vytvořené materiální a lektorské zázemí, lidskost... Stejně tak ale svojí manželce, za její obrovskou a trvalou podporu, trpělivost, empatii, důvěru, lásku... Od začátku jsem věděl, že když to nezvládnu, má plné právo to neopakovat a znovu vše se mnou neprotrpět. No a pak ještě děkuju osudu, který mi to vše nějak zázračně dopřál a dal mi ještě jednu šanci. Z celého srdce Vám Moniko přeju šťastné a klidné Vánoce a v příštím roce pak další úspěchy při naplňování Vašeho poslání a napravování hřešících S poděkováním a úctou
Mirek (30.4. - 1.6.2014)


Vánoční přání od manželky Mirka, který absolvoval u nás v sanatoriu terapeutický pobyt 33 dní na jaře 2014. Klient nadále absolvuje následnou ambulantní terapii v místě bydliště.

Dobrý den Moniko,
přeji Vám krásné Vánoce a šťastný rok příští, hodně zdraví, v osobním životě pocity štěstí a výbornou statistiku v oblasti pracovní. Obzvlášť tobě by život měl přinášet krásné chvíle. Děkuji moc a moc za uzdravení Míry a současně nastolení jeho jiného životního směru... Též děkuji za sebe, že jste mi v těžké době byla oporou a rovněž psychologem, že jste mi vysvětlila zákonitosti daného problému. Mirek je v pořádku, s milým úsměvem. Užíváme si chvíle pohody a žijeme s lehkostí. Možná se k některým situacím stavíme s větším nadhledem, pochopením. Opakovaně si uvědomuji, jak jsem za to vděčná. Děkuji též kolegům a přeji všem zdraví a radost. S pozdravem J.

Muž 38let, otec sedmileté dcerky, absolvoval v DuMP 33 denní pobyt pro překonání závislosti a alkoholu. Vzhledem k tomu, že bydlí 100km od Prahy, má následnou péči zajištěnou u svého terapeuta v místě bydliště. Jeho ožehavým tématem byly partnerské vztahy. Neuměl je řešit a tak si ulevoval alkoholem, až zjistil, že bez alkoholu neumí být.
Dobrý den Moniko, cítil jsem potřebu napsat ,tak píši a doufám, že to nevadí. Chtěl jsem ještě jednou poděkovat za Vaší terapii… Mám se velice dobře. Změnil jsem  v životě hodně věcí, které jsem ani v léčbě neplánoval a jsem za to rád a to díky Vám všem , protože jinak si nedovedu ani představit,jak bych se v opojení alkoholu životem plahočil a co vše bych ještě  ztratil. Teď opět žiju život ,který mě baví a naplňuje….. Vrátil jsem se zpět do práce, která mě opravdu baví a naplńuje, mám zpět svou ženu a jsme opravdu šťastný a i naše dcera. Bez toho démona jde vše líp a vše se daří..jsou samozřejmě dny, kdy problémy jsou ,ale teď se řeší úplně jinak. Navíc ,jak jsem mluvil o tom svém snu, tak jsem prodal byt a kupuji si nový dům…  Je možné vyřídit můj vzkaz Vašemu týmu a to jen , že všem děkuji za to, co mi dali !!!!!!!!!     děkuji

Přání k narozeninám od mé klientky, ženy 35 let, potýkající se s problémem závislosti na alkoholu formou kvartálního pití. Její přáníčko k narozeninám mě moc potěšilo. I já mám radost, když cítím, že moje práce má smysl.

Moniko, kolika lidem už jste zachránila život? Kolik žen jste zvedla z té špíny a nakopla je zpět k životu?!! Počítala jste to někdy? Moniko- díky, že jste!!!! Všechno nejlepší!!

L., klientka mé ambulantní soukromé praxe

Toto jsou slova muže, 61 let, který úspěšně absolvoval 63 denní terapeutický pobyt v Domě Moniky Plocové. Celý život obětoval práci a s odchodem do důchodu začal prázdnotu intenzivně řešit alkoholem. Z léčebného pobytu odcházel se slovy...

Vážím si těch, kteří poznali muka žíznivé touhy...A co víc - vyhloubili studnu, z které můžou pít i jiní...

Děkuju Vám. Budu se snažit vás nezklamat, budu se snažit nezklamat sám sebe...

M, klient Domu Moniky Plocové, léto 2013

Vážená paní Plocová,
nepatřím do skupiny lidí. kterým pomáháte. Přesto se mi dostaly do rukou Vaše čtyři knihy, které jste napsala, a ve kterých jsem toho objevila opravdu spoustu: moudrých myšlenek, bolesti, radosti, povzbuzení, beznaděje, strádání, ale hlavně toho nejdůležitějšího - naděje. Díky Vám jsem pozměnila svůj předchozí názor -zejména na alkoholiky. Kéž Vám Vaše intuice dává i nadále sílu pomáhat lidem, kteří to potřebují. Myslím, že obě moc dobře víme, co je pravou podstatou intuice, která nás v životě vede. Ze srdce Vám přeji spoustu láskyplné energie a radosti do dalších dnů
M.W. podzim 2012

S paní primářkou z léčebny závislostí Šternberk, MUDr.Andreou Miklovičovou, jsem se setkala na jedné z našich přednášek. A tak se nečekaně začal rozvíjet příběh. Příběh vzájemného sdílení a spolupráce... 18.10.2012 jsme se setkali v Praze v našem domě.
Vážená paní primářko..

Moc Vám i vašemi týmu děkujeme na návštěvu u nás. Pro naše klienty jste byli obrovským přínosem. Deníky byly plné pozitivních reakcí.Velmi oslovila paní primářka Miklovičová se svým lidským i profesním přístupem. Jana se svým příběhem byla dalším pozitivním vzorem pro naše klienty. Ivo a Petra oslovili zájmem a lidskostí. Díky moc.
Já osobně děkuju za vzájemné sdílení. Děkuju za další lidské i profesní souznění a obohacení. Někdy brzo na viděnou :-)...Monika


Uz od nasho odchodu od Vas hladam slova, ktorymi by som co najlepsie popisala nase (alebo teda konkretne moje) zazitky. Poviem to tak - teda napisem - keby som si mohla vybrat, ci sa mam ist liecit k nam do PL alebo si odkladat prachy a neist na paradnu mesicni dovcu, tak by som ani na minutu nevahala a zainvestovala by som do svojho zdravia a sla by som bez mihnutia oka na mesic k Vam. Je to asi dost blbe, ked to tu takto verejne pisem, ale je to fakt. A hoci sa hovori, ze dobre sa chvali samo, ja Vas chvalim verejne, lebo si to zasluzite. Proste robite veci, ktorym verite, robite ich s nadsenim a laskou a to je to, co klient z Vasho baraku citi - je to moc dolezite. Prajem vela zdravia, nech mozete vsetci v tyme vracat do zivota dalsich "zabludilcov", nech Vam Vase nadsenie a radost z prace vydrzi co najdlhsie. Pevne verim, ze nase stretnutie nebolo poslednym.. Dakujem, ze sme mohli byt s Vami.
Primářka MUDr. Andrea Miklovičová Léčebna závislostí Šternberk, podzim 2012

Černovláska, 35 let, milá, hezká. Prošla po mém boku pobytovou léčbou s problémem úzkostí a  závislosti na alkoholu. Její příběh je zajímavý tím, že dlouho nemohla otěhotnět. Alkoholem zaháněla pocity bezmoci. Několik měsíců po léčbě, kdy se dala psychicky do pořádku, otěhotněla. Bydlí daleko od Prahy a dnes má tříletou holčičku. Mateřské povinnosti, nedostatek financí a vnitřní samota jí občas dají zabrat, pak zavolá o pomoc. A přijede z daleka na terapii. Zvládá statečně už pět let.
Já vím, nejsem zrovna ideální klient, ale já Vám tolik věřím.. Minule jste mi tolik pomohla, pořád si tu situaci a Vaše slova připomínám.. Úplně jste mi vlila novou krev do žil - líp to popsat neumím :)smile. Kdybych Vám třeba jednou za čas mohla napsat o radu, povzbuzeníčko, byla bych ráda. Jste člověk, kterého si velmi cením a jste mým vzorem a ... ani to neumím vyjádřit, jak Vás mám ráda :)smile.
Klientka E., absolventka pobytové léčby před pěti lety (ještě za mého působení v PL Bohnice na oddělení závislostí)

Byl to vysoký muž, velmi uzavřený. Nevěřil, že by se mohl uzdravit ze závislosti na alkoholu. Léčil se už jednou v ústavní léčbě při psychiatrické léčebně. Neuspěšně. V rámci terapií 33 denního pobytu se ponořil do své uzavřenosti a pootevřel ji. Rozhodl se řešit přetíženost v zaměstnání.

Díky Vám vidím svět jinýma očima. Děkuji za to, že jste.
Klient H., Abstinent od dubna 2012, Dům Moniky Plocové, jaro 2012

Přišla s manželem a byla nešťastná ze své závislosti na návykových lécích. Užívá "hypnogeny" v pravidelných intervalech a nemůže se návyku zbavit. Zužovala jí letitá nespavost. Hypnogeny byly pomocníkem, který se postupně stal drogou.
Moc Vám všem děkuji, že jste mi pomohli vyhrabat se ze dna zase mezi lidi.
Klientka E., Abstinentka od všech návykových látek, Dům Moniky Plocové v Praze, jaro 2012

Hezká osmadvacetiletá blondýnka, závislá na pervitinu s velmi těžkým dětstvím.

Milá Moniko,
jsem ráda, že jsem Vás potkala, protože jste mi velice pomohla. Budou to už tři roky co abstinuji od drog i když toxická psychóza mě nadále provází životem tak je to pořád těžké, ale bojuji. Jak běží čas tak více rozumím toxické psychóze i když se pořád najdou dny kdy jsem mimo realitu, ale můj partner mi moc pomáhá a je má velká opora. K tomu všemu jsem začala trpět úzkostmi a depresemi. Musím říct, že realita je moc těžká, ale vypořádávám se sní a těžké chvíle se snažím řešit s psycholožkou kam docházím každý týden, což mi hodně pomáhá. Život jde i bez závislosti a o to je krásnější. Zdraví 
Klientka V., Abstinence od roku 2009

Klient P. byl mým klientem ještě před vznikem Domu Moniky Plocové v Praze. Vysoký charismatický muž středního věku s obrovským vnitřním potenciálem, poctivostí a bohatstvím. Někdy je těžké v dnešním materiálním světě s touto krásnou předností přežít. Klient P. abstinuje 8 měsíců. Hodně štěstí v tvorbě dalších lidských projektů!
Dnes jsem se byl podívat v  "domečku" Moniky Plocové. Můžu Vám všem říct, že je tam útulno a moc se to povedlo vše udělat tak, aby se tam člověk cítil s těmi všemi problémy, se kterými tam jde, moc fajn. Setkání bylo příjemné a pro mě zase obohacující o zpětnou vazbu. Tak jen tak dál. Máte můj obdiv. Obdiv, že bojujete a nevzdali jste to. Stejně jako my všichni, co se pereme se závislostí.
Klient P. Absolvent Domu abstinence Moniky Plocové- Janov v létě 2011

Klientka D. k nám přijela z daleka. Na zádech měla velký batoh, který působil, že je větší než ona sama. Byla tak krásně obyčejná! Na naši léčbu si ušetřila. Alkohol jí pomáhal překlenout nespokojenost ve vztahu a hlavně nespokojenost sama se sebou. Klientka D.abstinuje 3 měsíce od všech návykových látek.
Milá Moniko.
Pozdravuji Vás.
Děkuji za Váš přístup v léčbě! Jsem SVOBODNÁ,SILNÁ A ŠŤASTNÁ!
Všechno to mělo a má svůj čas.
Těším se na naše další příště v doléčovací skupině..
Klientka D. Absolventka Domu Moniky Plocové v Praze, zima 2012

Tato žena na tom nebyla zrovna nejlépe, i když se jedná o ženu velmi vzdělanou. Upřímně, tehdy jsem si říkála: "Musel by se stát zázrak!" A on se stal. Ona mu dala šanci a tvrdě na sobě zapracovala.
Milá Moniko...

Byla jsem za vašeho působení v léčebně v Bohnicích. Od r.2005 jsem čistá,nepiju! Rozvedla jsem se,koupila jsem si byt po rozvodovém rozdělení majetku a mám 10 měsíčního vnoučka.Díky za vaši pomoc.Moc děkuji, s úctou. S.

Klientka S. Abstinence 7 let

Třicetiletá klientka P. k nám příšla s malým kloučkem v náručí. Měla pocit, že její život nemá řešení. Zužovalo jí nárazové pití alkoholu v tazích, které jí umožňovalo odreagovat se od stereotypního života a starostí na mateřské dovolené. Absolvovala pobyt 33 dní. Klientka P. abstinuje 4 měsíce od všech návykových látek.
Děkuju Vám všem, že jsem měla ve vašem domě možnost najít samu sebe.
Klientka P., absolvenka Domu Moniky Plocové v Praze, zima 2012

Drogově závislá mladá slečna, která se poprala se svou neutěšenou minulostí. Nyní abstinuje, stala se z ní mladá paní a má krásnou čtyřletou dceru.
Dobrý večer Moniko,

aspoň takhle přeji Krásné Vánoční svátky i celý nový rok, aby Váš dům jen kvetl a rozšiřoval se, aby mohl pomoct více lidem. Při čtení Vašich blogů se vždycky rozpláču, jsem taková citlivka. Vánoční pohlednici, kterou jsem dostala od kamarádky mě tak pohladila po duši asi jako Vaše slova podpory a naděje, které jsem vzdyčky slyšela. Už jenom pohled na Vaši fotku a zároveň vzpomínka na Vás, mi přinaší pocit jako pohled do hořicího krbu. Prostě teplo domova a bezpečí. Mockrát Vám děkuju za vše, co jste udělala pro ně i za to co děláte a uděláte pro ostatní. Asi to zní divně, ale pro mne jste stejně tak významný člověk, jako Václav Havel.

klientka L., Abstinence 4 roky, klientka 2008

Mladá maminka, podnikatelka, která hledá smysluplné uplatnění vedle péče o svého malého chlapečka. Streotyp mateřské dovolené, izolace od společnosti, nemožnost uplatnění se vně domova, vyústili v osobnostní krizi, kterou klientka řešila pitím alkoholu.
Tuto léčbu bych vřele doporučovala všem, kteří vědí, že už nemají svoje pití pod kontrolou, chtějí s tím něco dělat, ale zároveň se velice obávají ústavní léčby, ať už z důvodu tříměsíční absence v práci nebo z důvodu zdravotního záznamu. Já osobně jsem uvítala to, že léčba je naprosto anonymní a také to, že na tuto formu léčby se dostávají ti nejmotivovanější klienti – ti, kteří se sami rozhodnou léčbu podstoupit na rozdíl od léčby ústavní, kde jsou lidé, kteří se třeba ani léčit nechtějí, ale musí, například proto, že jim to nařídil soud. Podle mého názoru je velice důležité, v jakém kolektivu klientů se léčba odehrává, a věřím, že i toto byl jeden z důvodů, proč se mi abstinence dosud daří.

Léčbu 33 dní jsem absolvovala v průběhu července. Bylo to velice intenzivní, terapeuté se střídali, takže jsem neustále měla možnost pracovat na sobě z různých hledisek, ať už pomocí skupinové terapie, arteterapie, muzikoterapie nebo hipoterapie. Přístup terapeutů pod vedením paní Moniky Plocové byl velice osobní a vstřícný, i když jsem toho měla někdy večer dost. Dnes už chápu, že aby léčba za něco stála, musí být namáhavá a náročná, nese to pak svoje ovoce v podobě mojí trvající abstinence.

Obvzláště bych pak chtěla doporučit hlavní terapeutku paní Moniku Plocovou, díky které jsem vůbec byla ochotna a schopna na léčbu nastoupit, a která mě i v průběhu léčby podporovala např. formou individuální terapie, když přišly těžké chvíle. Dále velice oceňuji doléčovací terapii, na kterou docházím jednou týdně. Tady se potkávám s dalšími klienty z léčby, kteří abstinují a vzájemně se podporujeme v pokračování v abstinenci. Doléčování je pro mě velice důležité, pokud můžu, chodím pravidelně, dodává mi to energii do další abstinence.

Jsem šťastná, že jsem měla možnost absolvovat právě tento nový model léčby, vím, že v zahraničí je to osvědčený model a jsem si jistá, že tato forma léčby má v České republice svojí budoucnost.

klientka M., Abstinence od 2011, Dům abstinence Moniky Plocové, Janov léto 2011

Pobyt 33 dní mi změnil pohled na hodně věcí. Přestala jsem se trápit spoustou věcí, slevila jsem ze své touhy po nedosažitelné dokonalosti. Musím říct, že jsem si tam sáhla hodně na dno, hodně hluboko do sebe. Bylo to náročné, ale kompenzovalo se to vycházkama a čajováním.

Při pobytu jsem byla v jiném světě. Měla jsem problém vrátit se pak do běžné reality, ale nakonec jsem to zvládla. Na pobytu si velmi cením zachování důstojnosti a alespoň částečné zachování vazby s rodinou (denně telefony). Cením si také toho, že terapeuti nám byli stále k dispozici. Díky za pobyt

klientka Z., Abstinence od srpna 2011, Dům abstinence Moniky Plocové, Janov léto 2011

Úspěšný manažer středního věku, který chtěl zůstat v anonymitě. Hlavní příčinou jeho úniků k alkoholu se stal pracovní stres a přetížení.
Léčba v Domě Moniky byla pro mě jedinou přijatelnou cestou jak se odpoutat od závislosti a stresu. Délka pobytu (33 dní), neústavní prostředí, skvělý přístup Moniky Plocové a osobní zkušenosti některých z terapeutického týmu tvoří výborný základ pro další lepší život bez závislosti. Dostal jsem zde k dispozici spoustu návodů, se kterými se dá úspěšně pracovat dál. V životě vždy velice oceňuji možnost setkávání se s lidmi, kteří vědí, o čem hovoří. Toto v Domě Moniky platí stoprocentně. Těm, kteří chtějí se svojí závislostí začít něco dělat, určitě Dům Moniky vřele doporučuji.
klientk K., Abstinence od července 2011, Dům abstinence Moniky Plocové, Janov, léto 2011

Jiří pracuje jako zubní lékař, má dvě dospělé děti. Ve 40 letech mu zemřela manželka na rakovinu. Odchod nesl velmi těžce, pociťoval samotu a začal po večerech popíjet víno. V tu dobu si děti zakládaly vlastní rodiny. Svou práci měl vždy moc rád. Vlastnil soukromou ordinaci v domě, který spolu s manželkou postavili. Situace byla o to složitější, že manželka byla do poslední chvíle jeho zdravotní sestřičkou.

Po její smrti přestal mít zájem zcela o vše. V práci i doma stále viděl svou ženu. Přestal téměř ordinovat. Dny trávil čím dál častěji tím, že pil. Přešel na tvrdý alkohol. Chtěl zapomenout. Jednou ho našla sousedka na zemi v bezvědomí. Nechala ho odvézt do nemocnice. Z ní ho rovnou převezli do léčebny závislostí. Tady vydržel tři měsíce. Vrátil se domů a znovu se napil. Během dalších dvou měsíců mě vyhledal a rok chodil ambulantně na pravidelnou terapii.

Milá Moniko, jsou to dva roky, co jsem se nenapil. A je to rok, co jsem se odstěhoval z Prahy za synem na Moravu. Vždyť víte, abstinuji. Přestěhoval jsem si i praxi a opřel jsem se o práci, která je mým koníčkem. Mnohokrát jsme o tom spolu mluvili. Letošní Vánoce jsem strávil se svými dětmi v pohodě. Bylo na nich i vnoučatech vidět, že mají radost ze střízlivého táty a dědy. Dokonce se v mém životě objevila žena.
Jiří, Abstinent, ambulantní klient 2009

Karolínu jsem poznala za dobu své praxe v Praze v Bohnicích na oddělení závislostí žen. Čtyřicetiletá svědomitá maminky od 3 krásných dětí. Zapracovaly jsme spolu na vnitřních problémech, kterými se trápila. Utíkala od nich k alkoholu a po večerech pravidelně pila.
Abstinuju (skoro 3 roky), kluci rostou, ten nejmladší už je v 1.třídě. Hodně se věnuju mým perníkům, dělám dobrovolnici v neziskovce. Rok jsem už bez antidepresiv, s psychoterapií jsem skončila v červnu.
Karolína 38 let, Abstinence, klientka 2009

Má cesta do pekel byla vydlážděna prázdnými lahvemi všeličeho, ale nejvíce vodky. Byla hodně dlouhá a hodně klikatá. Když se mi zdálo, že jsem skoro u konce, něco se ve mně poplašilo, to lepší ve mně se vzbouřilo a pomohlo mi vrátit se kousek, občas i kus zpět - k začátku – k naději. Ale život mě zase pomalu postrkával ke konci propasti. Těch vzbouření, těch stavů bezmoci, těch výčitek… H r ů z a! Už jsem nevěděla kudy kam. Ocitla jsem se v naprosté beznaději. Znovu a znovu jsem hledala, kdo by mi pomohl. A konečně našla!

Spojila jsem se s Monikou, ta mě přizvala do své doléčovací skupiny a už tam docházím skoro tři roky. A držím se. Jde to, mám za sebou sílu lidí, kteří jsou na tom podobně jako já. Vím, že jsou a že mně pomůžou, třeba jen svou přítomností, když potřebuji.

Milena 56 let, Abstinence 6 let, moje ambulantní klientka 2010

Milá Moniko,
přeji Vám krásné Vánoce plné světla a lásky a do roku 2013 jen vše dobré. Děkuji za vše, co jste pro mne letos udělala spolu s celým týmem. Pobyt u Vás byl zlomem mého dosavadního života. U mne jinak vše v pořádku, jen ty smuténky přicházejí, ale kráčím dál posílen každou zkušeností ... Po Novém roce, jen co to půjde, se zase ohlásím na skupinu. Brzy na viděnou.
S pozdravem
V.

Nahoru